BAŞARI HİKAYELERİ

Kulübümüzün bünyesinde yetişmiş azmi, kabiliyeti ve tutkusuyla kısa zamanda büyük başarılar elde etmiş Ogan Sengel’in kendi kaleme aldığı binicilik serüvenini paylaşıyoruz.

"1978’de Ankara’da doğdum. Özel Eyüboğlu Lisesi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. At binmeye 1992 senesinde başladım. 1995 senesinde atım Hafız’ı 4 yaşındayken aldıktan sonra Aldo Baldini ile çalışmaya başladım. 1999 senesinde atım Enigma’yı aldım ve aynı sene usta kategoriye yükseldim. O tarihten sonra yüksek sınıf müsabakalara katılmaya ve çeşitli dereceler almaya başladım. 2004 senesinde askerliğimi Kara Kuvvetleri Binicilik ekibinde tamamladıktan sonra atım Kindy’yi aldım. 2007 senesinden itibaren de dostum ve ağabeyim Feyzi Atabek’in atı Paille du Coralle’e binmeye başladım. İstanbul Atlı Spor Kulübü’nün bir sporcusu olarak devam ettirdiğim kariyerim boyunca bu saydığım 4 at; Hafız, Enigma, Kindy ve Paille ile beraber birçok kupa ve dereceler kazandık. Kazandığım kupalardan benim için en önemli olanlarını şu şekilde sıralayabilirim;

1 kez Devlet Bakanlığı Kupası, 2001 İstanbul Horse Show Intercontinental Kupası, 2001 senesi Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2001 senesi İstanbul Bölge Ajanlığı tarafından yılın binicisi ödülü, 2004-2007-2008 seneleri ekip Balkan şampiyonluğu, 2003 Usta sınıf Türkiye Şampiyonluğu, 2003 senesi İstanbul Horse Show Nations Cup, 2006-2007-2010 seneleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Kupası, 2010 senesi Nuri Oğlakçı Kupası, 2011 Usta Sınıf İstanbul şampiyonluğu.

Başta sevgili dostum ve hocam Aldo Baldini ve çalıştığım değerli antrenörler Philip De Cunchy, Jean Paul Musette, Francois Mathy ve bu başarıları elde etmemde katkısı olan herkese minnet borçluyum. En başından beri amatör bir sporcu olarak devam ettirdiğim müsabaka hayatıma şimdilik ara verdim, kısraklarımız Kindy ve Paille’ın taylarının müsabaka koşmaya başlamasıyla birlikte ben de tekrar müsabakalara dönmeyi umuyorum."

Bu günlerde tekrar at binmeye başlayan sevgili Ogan'ı tekrar manejlerde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kedisine ömür boyu başarı ve mutluluklar dileriz.

 

    

                 

    

Yazar
Editör

SocialWorks 360

BENZER GÖNDERİLER