BAŞARI HİKAYELERİ

Kulübümüzün bünyesinde yetişmiş çok sevdiğimiz kardeşimiz, dostumuz, arkadaşımız Sevgili Hüsnü Dinç’in art arda gelen başarılarla dolu binicilik kariyerini ve serüvenini paylaşıyoruz...

1995 yılında İASK’da at binmeye başladı. Ulusal ve uluslarası yarışmalarda kulübünü ve milli takımı defalarca temsil etti. Aktif spor hayatını İASK’da antrenör ve müsabık sporcu olarak sürdürmektedir. Hüsnü Dinç’in binicilik kariyerine yön veren antrenörler sırasıyla Allaatin Aydın, Aldo Baldini, İskender Pisak, Lesley Mcnought, Dirk Demeersman olmuştur. Yurtiçinde ve yurtdışında kazandığı önemli yarışmalardan bazıları şunlardır:

-Yurtdışında bugüne dek çeşitli yüksekliklerde toplam 225 yarışmaya katılmıştır.

-Sopot Nations Cup 1.'liği

-2013 yılında Tancabesti, Romanya'da düzenlenen CSI2* Grand Prix’de Chellachic Z isimli atıyla 145 cm’yi hatasız koşarak şampiyon olmuştur.

-2015 yılında Celje, Slovenya'da düzenlenen CSIO3*-W FEI Nations Cup’da Chiara isimli atıyla 150 cm yüksekliğindeki müsabakada şampiyon olmuştur.

-Sofya GP 1.'liği

-Balkan şampiyonlukları (takım ve ferdi) : Cupidon isimli safkan İngiliz atıyla 2 adet Balkan Young Rider şampiyonluğu bulunmaktadır. 2012 yılında Yunanistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda milli takım ile yarışmış ve Chiara isimli atıyla şampiyon olmuştur. 2013 yılında Türkiye’de düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda milli takım ile yarışmış hem ferdi hem takım olarak Chiara isimli atıyla şampiyon olmuştur. 2012 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda milli takım ile yarışmış ve Downing Street isimli atıyla şampiyon olmuştur.

-Türkiye şampiyonlukları

-İstanbul şampiyonlukları

-Atatürk Kupası (2010 senesi Saran isimli atıyla)

-Cumhurbaşkanlığı Kupası (2017 senesi Downing Street isimli atıyla)

-Başbakanlık Kupası

-Genelkurmay Başkanlığı

-TBMM Kupası

-Osmangazi Kupası

-Nuri Oğlakcı Kupası

-Spor Toto Kupası

-2014 yılında Fransa’da düzenlenen dünya şampiyonasına (FEI World Equestrian Games™ WEG-S Caen (FRA)) Chellachic Z isimli atıyla katılmış ve sıralamaya girmiştir.

Sevgili Hüsnü'ye bundan sonraki yaşamında mutluluk ve nice başarılar diliyoruz.

 

               

                       

Yazar
Editör

SocialWorks 360

BENZER GÖNDERİLER