BAŞARI HİKAYELERİ

Bu hafta sizlerle kazandığı peşpeşe şampiyonluklarla yakın dönemin en başarılı binicilerinden milli binicimiz Sencer Horasan'ın başarı hikayesi ve binicilik serüvenini paylaşıyoruz.
1990 yılında kendi
çiftliklerinde at binmeye başlayan Sencer Horasan ve Ailesi 1994 yılında Samandıra Atlı Spor Kulübü’nü kurmuşlardır. Sencer Horasan , Ortadoğu Lisesi ve sonrasında Oxford Brooks Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelip binicilik hayatının basamaklarını tırmanmaya kaldigi yerden devam etmistir... Bu başarı yolculuğunda Sencer Horasan’a en büyük destek ailesinden ve dedesi Hulusi Seven’den gelmiştir binicilik kariyerinin temelleri Demir Hüseyinin Yardımları ve emekli süvari albayı sayın Salih koçun disiplinli ve özverili gayretleri sayesinde atılmış olup daha sonra yurt dışında bir çok antrenörle çalışması sayesinde daha üst seviyeye taşınmıştır.
23 senedir Türk Milli takımında yer alan Sencer Horasan, ülkemizi yurtiçi ve yurtdışında Balkan şampiyonaları, Milletler kupası,Akdeniz oyunları önde olmak üzere birçok kez temsil etmiştir.
Bu başarılarında kendisinin en özel atları olarak bahsettiği atları; Dundee,Lavaro,Quick De Ste Hermelle’dir.
Binicilik hayatı boyunca elde ettiği sayısız başarıdan bazıları şöyledir: -Çok sayıda uluslararası müsabakada 1.lik ve dereceler.
-7 defa yüksek atlama/ 6 sırık şampiyonluğu (yükseklikler 2 metreye kadar, Türkiye,Estonya & Bulgaristan yarışmalarında)
-Türkiyede yapilan tüm büyük kupaları defalarca kazandı, bunların içinde Cumhurbaskanliğı,Atatürk,Başbakanlık,Türkiye şamp. Nuri oğlakçı,Genelkurmay, TBMM,Cumhuriyet....
-İki kere Türk milli takımını Akdeniz oyunlarında temsil etti. 2005 İspanya Almeria, 2009 İtalya Pescara.
-Ustalar kategorisi Balkan şampiyonasında 7 den fazla takim şampiyonluğu ve ferdi şampiyonluk aldi.
-2003 yılında aynı hafta içerisinde 3 buyuk kupayı kazandi.(Cumhurbaskanligi, Basbakanlik,Genelkurmay)
-2004 yılinda Türkiyede binicilik dalinda yılın sporcusu seçildi
-2004 yilinda Milli olimpiyat komitesi tarafindan yilin sporcusu ödülü olarak Olimpiyat meşalesi ödülü aldı.

-İstanbulda yapilan CSİO3*Bosphorus cup(1.55cm) yarismasini hatasiz ve baraji da hatasiz en iyi zamanda tamamlayan binici olarak Grandprix müsabakasını kazanmıştır.
-2009 yılında Sub Central Europen ligini 1. bitirerek World cup’a kalifiye olmuştur.
-2010 Tallinn CSİO3* yüksek atlama 1.cilik
-2012 FEİ takım başarı ödülü Prenses Haya’dan aldı
-2013 Yılı CSİ1* ve İstanbul şampiyonası GP 1.cilik
-2013 ve 2015 ustalar Türkiye şampiyonu.
-2016 Silver tour Gp kazandi (Romanya)
-2017 yılinda Kış ligi takım şampiyonluğu, 6 sırık yüksek atlama 1.cilik ve Nuri Oğlakçı kupası birinciligi.
Biniciliğinin dışında antrenörlük de yapan Sencer Horasan, Türk Milli takımına ve Türk biniciliğine her kategoride (yıldız,genç,genç yetiskin,bayan) başarılı genç sporcular yetistirmistir ve yetiştirmeye devam etmektedir.
Yetiştirdiği öğrencileri defalarca Türkiye ve Balkan şampiyonu olmuşlardır.2018 yılı Türkiye Yetişkinler ve Yıldızlar şampiyonu da Sencer Horasan’ın öğrencisidir.
Binicilik kariyeri boyunca birçok uluslararası ünlü eğitmenle eğitim ve geliştirme programlarina katılmış ve katılmaya devam etmektedir. Sencer Horasan aktif bincilik yaşamını samandra atlı spor adına müsabakalara katılarak ve eğitmen olarak sürdürmektedir. Sevgili Sencere yaşam boyu başarı ve mutluluk dileklerimizle...

 

Yazar
Editör

SocialWorks 360

BENZER GÖNDERİLER